Traditionele infiltratiesystemen vragen om grote bovengrondse infiltratievoorzieningen of waterpasserende verhardingen. Die werken uitstekend voor waterinfiltratie. Eén groot nadeel: ze vragen veel plaats. Plaats die je multifunctioneel wil inzetten en intensief wil gebruiken. Ebema biedt hiervoor een nieuw antwoord met Hydrops Solid Drain. Een gepatenteerde innovatie die toelaat om een volledig gesloten bedrijfsterrein wél te combineren met optimale waterinfiltratie.

Ebema_bedrijven_waterinfiltratie

Hoe werkt het?

Het terrein wordt met Eurodal betonplaten aangelegd in een lichte hellingsgraad (1,5%) naar een centrale as. Op het laagste punt worden enkele betonplaten vervangen door de Kolkplaat. Deze worden voorzien van een centraal infiltratiepunt: een doorboring met geïntegreerde kolk en slibvanger. Het gat van de infiltratiekolk wordt afgedicht met een deksel uit gegalvaniseerd metaal met verstevingsribben.

Bij een regenbui loopt het water over het gesloten terrein af naar de lagergelegen centrale as. Daar loopt het in de infiltratiekolken en stroomt het in de open fundering waar het kan bufferen en vervolgens kan infiltreren in de ondergrond. Vuil en slib bezinken in de slibvanger.

Als extra veiligheid kan een infiltratievoorziening aan de rand van het terrein aangelegd worden. Dit kan bijvoorbeeld met de Hydro-grasbetontegels die geschikt zijn voor zware belastingen tot 20 ton aslast.

Merk op dat dit systeem in het bijzonder geschikt is om te verhinderen dat vervuild regenwater infiltreert in de bodem.

Ebema_bedrijven_waterinfiltratie
Infiltratiekolk met olie-afscheider en slibvanger

Zo deden we het bij Gernée Siergrassen

In totaal werd 2.000 m² bedrijfsterrein opnieuw aangelegd. 
1500 m² met gesloten Eurodal Industrial betonplaten
1400 m² met waterpasserende Hydro-Omni betonplaten.

De gesloten Eurodal platen worden geplaatst op een open fundering (hoogwaardig betonpuin 20/40 of 40/60). Ze werden geplaatst in een lichte helling van 0,9°, ongeveer 3 cm. Zo ontstaat in het midden van het terrein een lagergelegen centrale as waar het regenwater naartoe stroomt. Veertien infiltratiekolken laten het regenwater binnen een half uur indringen naar de open fundering. Enkel bij uitzonderlijk hevige regenval gaat het water overstromen naar de bovengrondse infiltratiezones waar de Hydro-Omni platen werden toegepast. 

De infiltratiekolken zijn 70 cm diep waarbij de slibvanger die erin wordt gehangen 65 cm hoog is. In de slibvangers worden sensoren geplaatst die registeren hoeveel water er door één infiltratiekolk loopt op jaarbasis, wat de kwaliteit van het water is en hoeveel vuil er in de slibvanger terecht komt. Zo leren we gaandeweg welk onderhoud nodig is.

Ebema_bedrijven_waterinfiltratie
Een infiltratiebuis loopt van de overloopkolk doorheen de waterbufferende fundering

De voordelen van Hydrops Solid Drain

  • Gesloten terrein met maximale infiltratie
    Volledige verharding met gesloten betonplaten die toch waterinfiltrerend werkt. Géén grasdallen of open voegen nodig.
  • Ideaal voor heftruck- en intensief transportverkeer
    Geen last van oneffenheden of instabiliteit, zoals bij klassieke infiltratie-oplossingen.
  • Compact slibbeheer
    Ingebouwde infiltratiekolk met slibvanger op strategische punten. Eenvoudig te reinigen en onderhouden.
  • Eenvoudige aanleg & lagere kostprijs
    Sneller te realiseren dan Hydrops 2.0 met U-vormige bakken dankzij het integraal doorboren van de Eurodal betonplaten en het gebruik van standaardcomponenten.
Ebema_bedrijven_waterinfiltratie
Opbouw van de Hydrops fundering

Componenten van Hydrops Solid Drain

  • Eurodal Industrial betonplaten 200x200x14 cm
  • Hoogwaardig betonpuin 20/40 of 40/60
  • Infiltratiekolken met ingebouwde slibvanger
  • Cilinderboor met diameter +/- 10 cm² en 70 cm diep
  • Hydro-Omni grasbetontegels voor overstroomzones (optioneel)
  • Drainage leidingen naar infiltratievoorziening (optioneel)

Opbouw van de fundering: 

  • Betonplaat 14 cm
  • Afstrijklaag 6 cm
  • Beschermlaag geotextiel 10 cm
  • Hydrops volume 50 cm, verpakt in geotextiel
Ebema_waterinfiltratie_bedrijven

Interesse in duurzaam waterbeheer?

Ebema_LivingCity denkt met je mee. Vanaf de ontwerp fase. We bestuderen je plannen en bieden jou de meest efficiënte, flexibele en duurzame oplossingen aan. In prefabbeton. Samen maken we jouw terrein klaar voor morgen.