Ebema_LivingCity dacht mee en goot het ontwerp van Poot Architectuur in architectonisch beton. De gebogen zitbanken, traptreden en planters vormen intussen een geliefde buitenarena. Die dankzij de beige betonkleur een lichtere maar toch authentieke toets geeft aan de buitenomgeving. 

Breng een virtueel bezoek aan de speelplaats van Pius X

Hieronder kun je een virtueel bezoek brengen aan de speelplaats van Pius X. Klik op de verschillende locaties om alle uithoeken van de speelplaats te verkennen. Sleep met je muis om rond je, boven je en beneden je te kijken.

Architectonisch beton op maat - passtuk in bocht

Een amfitheater in architectonisch beton

Het ontwerp voor de nieuwe ‘zitkuil’ ging uit van L-elementen in beton. In samenspraak met Ebema_LivingCity koos Poot Architectuur voor volle zitelementen en trapblokken. Dit met het oog op de bochtvorm én een vlottere plaatsing. De planters – die bijdragen tot vergroening – werden samen met de zitbank in één element geproduceerd. De passtukken gingen pas in productie ná plaatsing van de trappen, planters en zitbanken. Dit om een perfecte aansluiting tegen de gebogen ronde muur te realiseren.

Fluweelzacht Smooth-beton in een lichte beige kleur

In overleg naar meerwaarde

Alle betonelementen kregen een Smooth-afwerking: fluweelzacht zelfverdichtend beton dat heel onderhoudsvriendelijk is. Om de veiligheid te garanderen, beslisten we samen met de architect om de traptreden een antislipafwerking te geven. Niet in nabehandeling, maar door een mat met minieme structuur in de vorm te kleven tijdens de productie. Een prijsvriendelijke optie met esthetische meerwaarde.

Betonnen tegels in een kleur op maat die passen bij het amfitheater

Van RAL naar kleur op maat

De speelplaats van PIUS X ligt sfeervol ingebed tussen de schoolklassen en de muren van het Prelaathof, een voormalig klooster. In functie van deze omgeving koos Poot Architectuur voor een lichtere maar toch authentieke sfeer: voor de buitenarena én de omliggende tegels. Hiervoor reikten ze een RAL-kleur aan die we zo dicht mogelijk in beton wilden benaderen. We bespraken de bemonstering rechtstreeks met de architect. Zo konden we vlot de juiste kleur ontwikkelen in ons CreativeLab. We ontwikkelden ook een nieuwe tint voor de geperste betontegels rond het amfitheater.

Het resultaat mag er zijn: een sfeervolle multifunctionele buitenruimte die geliefd is door zowel leerlingen als docenten. Maar vooral een schoolvoorbeeld van een vlotte klassikale samenwerking tussen architect, aannemer en producent.

Ebema architectonisch beton

Projectfiche

Opdrachtgever: KOBA Metropool
Architect: POOT Architectuur
Aannemer: Mattysen
Fabrikant: Ebema_LivingCity

Toegepaste materialen: 

  • Amfitheater bestaande uit volle zitelementen, trapblokken en planters. Gegoten in zelfverdichtend architectonisch beton, in een beige kleur op maat met anti-slip afwerking.
  • Tegels 30x30x6 cm in een bijpassende kleur op maat

Ontdek meer Projecten