Volg onze lezingen

Ebema_LivingCity zet in op kennisdeling en expertise. Breng een bezoek aan Vakbeurs Openbare Ruimte of Vlariodag om één van onze lezingen mee te pikken. Kom achteraf gerust langs op onze stand om je verder te verdiepen in de betreffende onderwerpen. 

Ebema_lezing_waterdoorlatende bestrating en CO2-reductie

Waterdoorlatende & CO2-arme bestratingsoplossingen

Dubbel inzetten op duurzaamheid bij prefabbeton wordt mogelijk door CO2-reducerende technieken toe te passen op waterdoorlatende bestrating.

Maak enerzijds kennis met geopolymeerbeton. Een oplossing voor CO2-reductie waarbij cement vervangen wordt door hoogovenslakken. Deze techniek laat toe om in het productieproces tot ongeveer de helft CO2-uitstoot te vermijden.

Daarnaast bestaat ook het Miscanthus-beton. Dit is een betonsamenstelling waarbij olifantsgras wordt toegevoegd in betonstraatstenen.

Tijdens de lezing van senior project manager Alain Beutels maak je in detail kennis met deze productietechnieken. En hoe de verslaggeving rond CO2-reductie in zijn werk gaat.

Vakbeurs Openbare Ruimte - 12 maart - Brussels Expo
Lezingenzaal 1
12u00 - 12u30

Ebema_lezing_vlariodag

Ebema test nieuw systeem voor waterinfiltratie op bedrijventerreinen

Waterinfiltratie: voor veel bedrijven is het een uitdaging. Hoe laat je voldoende hemelwater infiltreren zonder waardevolle buitenruimte op te offeren? Het Hydrops Solid Drain-systeem buffert water bovengronds. Filtert het in een speciale infiltratiekolk en laat het dan ter plaatse infiltreren. En dat met een Eurodal-verharding waarop heftrucks en vrachtwagens vlot hun werk verrichten. Het eerste pilootproject bij Gernée Siergrassen levert alvast een geslaagde case op, die collega Maarten Jacobs zal presenteren. 

Vlariodag - 31 maart - Antwerp Expo
Pitchruimte beurshal
Na 14u